Na czym polega masaż balijski?
Podstawowe pytanie, jakie warto sobie zadać na początku to: masaż balijski – co to jest? Jak sama nazwa wskazuje, pochodzi z Bali. Mieszkańcy wyspy wiedzę na temat indonezyjskich technik masażu przekazują sobie z pokolenia na pokolenie. Ich masaże mają bogatą tradycję i są połączeniem wielu technik relaksacyjnych. Łączą w sobie elementy akupresury, aromaterapii, ajurwedy i refleksologii.
Dlaczego warto wybrać się na masaż balijski? Ma on wszechstronne działanie. Nie tylko relaksuje i odpręża, ale także redukuje bóle mięśni. Jego zadaniem jest poprawienie przepływu energii w organizmie i wprowadzenie ciała oraz umysłu w stan równowagi. Masaż balijski poprawia samopoczucie i koi nerwy oraz pobudza system limfatyczny i układ krążenia. Nie pozostaje również obojętny na skórę. Stosowane podczas masażu olejki i kosmetyki pielęgnują ją i poprawiają jej stan, a dodatkowo nawilżają i wygładzają. Skuteczność tego rodzaju zabiegów sprawia, że dzisiaj jest to niezwykle popularna technika masażu.
Masaż balijski – dla kogo?
Przed każdym masażem warto porozmawiać ze swoim lekarzem i upewnić się, że nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Masaż balijski jest rozbudowanym i intensywnym zabiegiem. Ma szerokie zastosowanie i korzystają z niego osoby nie tylko nastawione na odprężenie i relaks, ale także zmagające się z rozmaitymi dolegliwościami.
Masaż polecany jest tym, którzy borykają się z częstymi skurczami mięśni, kontuzjami i urazami. Niejednokrotnie z balijskich metod korzystają również sportowcy, dla których właściwa kondycja mięśni jest niezwykle ważna.
Jeżeli dokucza Ci migrena, masaż balijski będzie dodatkowym wsparciem w zniwelowaniu uciążliwego bólu głowy. Wspomaga on także leczenie chorób związanych z układem oddechowym, takich jak np. alergia i astma. Polecany jest także osobom narażonym na stres i wykorzystywany jako element wspomagający leczenie depresji i bezsenności. Z indonezyjskich technik masażu mogą skorzystać także dzieci po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.
Istnieje kilka przeciwwskazań do stosowania masażu balijskiego. Nie powinny korzystać z niego kobiety w ciąży. Menstruacja też nie jest dobrym momentem na wykonanie masażu z Bali. Z zabiegu muszą zrezygnować również osoby z chorobami nowotworowymi, układu krążenia i skóry.
Jak wygląda masaż bali?
Na wykonanie masażu balijskiego zazwyczaj trzeba zarezerwować jedną godzinę. Dużą skuteczność zawdzięcza on swojej intensywności. Silne masowanie pozwala na dotarcie do najgłębszych warstw mięśni. Zabieg ten wykonuje się w pozycji leżącej na łóżku do masażu lub na miękkiej macie rozłożonej na podłodze. Czasami jest to także pozycja siedząca. Masaż balijski – na czym polega? Jest to intensywne uciskanie, gładzenie, opukiwanie i rozcieranie poszczególnych partii ciała. W ten sposób mięśnie zostają rozluźnione, a osoba masowana odczuwa spokój i odprężenie.
Masaż balijski wpływa nie tylko na ciało, ale także na zmysły. Do wykonania zabiegu wykorzystuje się olejki eteryczne, np. różane lub jaśminowe. Ich niepowtarzalny zapach dodatkowo potęguje uczucie wyciszenia. W gabinecie SPA poczujesz się jak na Bali również za sprawą muzyki. Podczas masażu odtwarzane są tradycyjne balijskie pieśni.
Gdy masaż już się zakończy, nie uciekaj od razu do swoich obowiązków. Ostatnim etapem balijskiego relaksu jest rytuał picia herbaty imbirowej. To dodatkowy czas na odpoczynek i wyciszenie. Herbata ma właściwości oczyszczające. Przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu.
Szukasz miejsca, w którym poczujesz się jak na egzotycznej wyspie Bali? W Dolinie Charlotty powstało wyjątkowe Spa Bali Hai. Do dyspozycji gości jest 14 gabinetów kosmetycznych i pokój relaksacyjny. Program zabiegów opracowały balijskie terapeutki. Dolina Charlotty do idealne miejsce, w którym czeka na Ciebie relaks i odpoczynek. Sprawdź ofertę zabiegów SPA!